Przegląd inspirujących stolików kawowych

Gdy zastanawiamy się nad zakupem mebli do salonu, niemal natychmiast zaczynamy myśleć o stoliku. Trudno się temu dziwić, wydaje się bowiem, że nie ma przesady w przekonaniu o tym, że to właśnie on odgrywa kluczową rolę w aranżacji strefy wypoczynkowej oraz części jadalnianej pokoju dziennego.

Stolik jest meblem dekoracyjnym, nie można jednak zapominać o tym, że jest on również jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań, jakie możemy spotkać w salonie. Charakteryzować może go designerska bryła, może stanowić oryginalne połączenie trzech stolików, a może być również meblem zaprojektowanym przez nas. Osoby, którym brakuje inspiracji, powinny przyjrzeć się najnowszym propozycjom, może się bowiem okazać, że pod ich wpływem pozbędą się podobnych dylematów.

Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że od aranżacji salonu oczekujemy, że będzie ona nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. Wyposażenie pokoju dziennego to jednak nie tylko komody i meble wypoczynkowe. Nie mniej istotne są te elementy, o których mówi się, że stanowią dopełnienie aranżacji. W tej grupie znajdują się zarówno stoliki kawowe, jak i te stoły, które są znacznie większe gabarytowo. Obecnie w sklepach meblowych proponuje się w tym kontekście przynajmniej kilka rozwiązań, których nie można ignorować.

Osoby, które cenią sobie nie tylko elegancję, ale również funkcjonalność, z pewnością zainteresują się stolikiem kawowym trzy w jednym. Propozycja ta pozwala na samodzielne, kreatywne aranżowanie przestrzeni salonu, w jej skład wchodzą bowiem aż trzy stoliki, dla których charakterystyczne są różne wielkości i które pozwalają na zastosowanie dowolnej kompozycji. Ich blaty wykonane są często z blachy lakierowanej proszkowo lub lakierowanego drewna dębowego. Każdy ze stolików może być wykorzystywany samodzielnie, różne wysokości blatów pozwalają zaś na ich lepsze dopasowanie do naszych aktualnych potrzeb.

Bogata kolorystyka stolików pozwala na dokonanie wyboru odpowiadającego naszym upodobaniom, sprawia jednak również, że stoliki można dowolnie komponować dopasowując je nie tylko do salonu, ale także do szeregu innych wnętrz.

Możemy również zdecydować się na stoliki o  minimalistycznej formie zwłaszcza, że czasami występuje ona w połączeniu z oryginalnymi, geometrycznymi kształtami, co sprawia, że stolik zachwyca osoby ceniące sobie nowoczesny design. Forma ta charakteryzuje się również oryginalnością, a stolik może być dopasowany idealnie do każdego nowoczesnego wnętrza.

Inną propozycją są stoliki ze szklanym blatem, na takim blacie można umieścić nadruk lub pozostawić czyste szkło. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że często takie stoliki składają się wyłącznie z blatu  i blaszanych nóżek. Taki mebel może sprawdzić się w każdej przestrzeni utrzymanej w nowoczesnym stylu, okazuje się przy tym, że każdej z nich jest w stanie nadać niepowtarzalny charakter. Design jest oryginalny, a jednocześnie neutralny.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *