Stolik nocny – wszystko pod ręką

Wygodna i funkcjonalna aranżacja sypialni to niezwykle ważny moment urządzania domu. Oczywiście, najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko, ale również pozostałe elementy wyposażenia powinny zostać właściwie dobrane. Muszą nie tylko pasować do stylistyki całego wnętrza, ale również dobrze spełniać swoje funkcje. Kilka zdań poświęćmy więc dzisiaj niepozornemu i niewielkiemu meblowi, który jednak może nam w znaczny sposób ułatwić codzienne funkcjonowanie. Mowa o stoliku nocnym.

Wybieramy idealny stolik nocny

Dokonując zakupu tego mebla, postawmy przede wszystkim na jego praktyczną stronę. Najlepiej sprawdzają się stoliki z szufladami. Dobrze więc, jeśli stolik będzie miał co najmniej jedną szufladę. To miejsce gdzie schowamy rzeczy, co do których mamy pewność, że nie powinny być zbyt przesadnie eksponowane. Sypialnia, rzecz jasna, jest wyłącznie naszym królestwem, ale przecież mogą tu zaglądać również inne osoby.

Jeżeli nie mamy potrzeby chowania pewnych przedmiotów przed wzrokiem innych, możemy wybrać stolik z półkami. Stolik może również mieć formę typowego stołu z blatem i nóżkami. W przypadku, gdy będzie służył jako dodatek do łóżka i podstawa pod nocną lampkę, ewentualnie dobre miejsce na książkę czytana przed snem, takie rozwiązanie jest zupełnie wystarczające.

Stolikwierny towarzysz łóżka

Wybierając stolik możemy spróbować dopasować go do łóżka. Bardzo często stoliki sprzedawane są w komplecie z łóżkiem. Nie ma wówczas problemów z odmienną stylistyką mebla. Materiał, z którego jest zrobiony stolik ma drugorzędne znaczenie. Chodzi o to, aby dopasować go do charakteru łóżka.

Wybór stolików nocnych jest dziś tak duży, że znalezienie mebla pasującego do łóżka nie będzie bardzo proste. Mamy wiec w ofercie producentów mebli stoliki drewniane, wiklinowe, metalowe, a nawet produkowane z tworzyw sztucznych. Wybierzmy stolik o ciekawej formie by nadąć wnętrzu oryginalności.

Przy łóżku stoją zazwyczaj dwa stoliki, po jednej i po drugiej stronie. Czy muszą być one takie same?

Wszystko zależy od naszej pomysłowości i kreatywności. Jeżeli zdecydujemy się na dwa różne meble, niech mają one przynajmniej jeden punkt wspólny np. kolor. Zachowamy wówczas pewną spójność stylistyczną. W sypialni nie należy bowiem stwarzać wrażenia chaosu, które rozprasza i nie sprzyja relaksowi.

A może stolik mobilny?

Jeżeli zależy nam na funkcjonalności wnętrza, możemy zdecydować się na zakup stolika mobilnego. Zamontowane w nim kółka znacznie ułatwiają korzystanie z mebla. Możemy go dowolnie i bez większego wysiłku przesuwać i ustawiać w innym miejscu, w zależności od naszych potrzeb.

Ma również inne praktyczne zalety. Ułatwia sprzątanie i ścielenie łóżka. Stolik mobilny to jeden z tych mebli, które charakteryzują się wielofunkcyjnością. Bardzo często w sypialni posiadamy wygodny fotel czy szezlong. Gdy przysuniemy do niego stolik nocny, bardzo łatwo stworzymy na chwilę kącik kawowy.

Takie funkcjonalne rozwiązania bardzo ułatwiają nam codzienne życie. Dzięki nim wzrasta komfort korzystania z danego pomieszczenia.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *