Szafka na buty z siedziskiem – czemu to rozwiązanie, na które powinieneś się zdecydować?

Wielu osobom wydaje się, ze zakup szafki na buty nie jest niczym trudnym. Niestety, jest zupełnie inaczej, ilość oferowanych nam modeli jest naprawdę spora, do tego ilość wymagań, które właśnie szafka na buty powinna spełniać, nie jest mała. Jedną z opcji jest oczywiście szafka na buty z siedziskiem i dzisiaj postaram się przekonać Was, że dla wielu będzie to najbardziej optymalne i praktyczne rozwiązanie!

Wielu osób, gdy decyduje się zakładać obuwie, siada. Nic dziwnego, jest to bowiem chyba najbardziej wygodna pozycja, w której obuwie możemy odpowiednio zasznurować, dzięki czemu będzie nie tylko dobrze trzymało się na naszej stopie, lecz również będzie odpowiednio wygodne a podczas stawiania kolejnych kroków nic nas nie będzie uciskało. Oczywiście mamy również rodzaje obuwia, które sprawiają przy zakładaniu spore problemy, dlatego w ich przypadku również najwygodniej będzie po prostu usiąść podczas zakładania go na nasze stopy.

Gdzie jednak siadamy? Najczęściej… na schodach, które znajdują się w pobliżu. Problem pojawia się jednak w sytuacji, w której schodów tych nie ma, niczym dziwnym jest również to, że gdy całą rodziną zbieramy się do wyjścia, po schodach tych naprawdę ciągle ktoś chodzi. Inną opcją jest ustawienie w przedpokoju np. taboretu, lecz wyglądał będzie on dziwnie, do tego będzie zajmował dodatkową przestrzeń, co niekoniecznie będzie dla nas akceptowalne. Ostatnią opcją jest oczywiście siadanie na podłodze. Nie jest to jednak wygodne, wygląda przynajmniej dziwnie, do tego bez problemu możemy się pobrudzić, nie wspominając jednocześnie o tym, że w takim przypadku – gdy siadamy w przedpokoju – blokujemy przejście dla innych domowników.

Jeżeli więc i dla nas najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest siadanie podczas zakładania obuwia, to powinniśmy zdecydować się właśnie na szafkę na buty z siedziskiem. Nie jest to rozwiązanie drogie, przy czym naprawdę funkcjonalne. Jakie są jego zalety?

Najważniejsze jest to, że umożliwia nam właśnie siedzenie – w sposób wygodny i praktyczny. Sama szafka nie będzie również zajmowała dodatkowego miejsca, co czyni np. dodatkowy taboret w naszym przedpokoju. Nie blokujemy innym przejścia (lub robimy to w znacznie mniejszym stopniu, niż siadając na schodach czy podłodze), do tego po założeniu obuwie jesteśmy już blisko wyjścia, więc nie narażamy naszego mieszkania na dodatkowe pobrudzenie, przechodząc np. od schodów czy z kuchni w butach, w których chcemy właśnie wyjść.

Szeroki wybór szafek na buty z siedziskiem posiada w swojej ofercie sklep Oto-Meble.pl. Niski ceny, wysoka jakość, możliwość dopasowania do naszego przedpokoju – to przynajmniej kilka atutów, o których po prostu wspomnieć trzeba. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertę pod adresem https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju/szafki-na-buty-z-siedziskiem.html.

O czym należy pamiętać, zanim kupimy szafkę na buty z siedziskiem?

Zacznijmy od jej wielkości. Pamiętajmy o tym, że każda szafka na buty musi zostać dopasowana wielkościowy do naszego przedpokoju. Nie może być za duża, nie może blokować nam również przejścia – to bardzo istotne.

Często do wyboru mamy przynajmniej dwa rodzaje szafek – te stojące oraz te, które zostają przymocowane do ściany. Te drugie prezentują się naprawdę okazale i oryginalnie, warto jednak zastanowić się, czy wytrzymają nasze obciążenie – będzie to istotne zwłaszcza wtedy, gdy ktoś z domowników może pochwalić się słuszną wagą lub wiemy, że możemy siadać na szafce np. w dwie osoby.

Pamiętajmy również o tym, że aby szafka na buty z siedziskiem mogła spełniać swoje zadania, musi mieć do tego warunki. Mowa oczywiście o miejscu do siedzenia. Nad szafkami na buty często montujemy wieszaki. Zróbmy to jednak w taki sposób, aby zimą – gdy na wieszaku będzie wisieć naprawdę wiele kurtek i płaszczy – nie uniemożliwiały nam one wygodnego siadania na szafce na buty z siedziskiem. Jeżeli tego nie zrobimy, może się okazać, że będziemy siadać jedynie na jej skraju, ponieważ resztę przestrzeni zabiorą nam zwisające ubrania.

Pamiętajmy również o tym, że sama szafka powinna zostać dopasowana nie tylko do samego przedpokoju, lecz również do wieszaka na ubrania, który kupujemy. Sklep Oto-Meble.pl oferuje również wieszaki, więc dopasowanie tych dwóch mebli w tym przypadku nie powinno być jakimkolwiek problemem. Jeżeli nie mamy pewności, co wybrać, warto poprosić obsługę, która na pewno nam w tym pomoże.

Na koniec nie możemy zapominać o aspektach, które wpływają na zakup jakiejkolwiek szafki na buty, nawet tej bez siedziska. Szafka powinna mieć stosunkowo dużą pojemność, jednak nie za wszelką cenę – pamiętajmy o dopasowaniu jej wielkości, o którym wspominaliśmy powyżej. Dodatkowo, sprawdźmy, czy zmieszczą się w niej buty każdego domownika, zwłaszcza te męskie, ponieważ potrafią mieć one naprawdę duże rozmiary. Szafka powinna również otwierać się w taki sposób, który nie będzie nam przeszkadzał w przedpokoju, powinna być łatwa w czyszczeniu oraz posiadać szanse na wymianę powietrza, w innym przypadku w szafce szybko może pojawić się przykry zapach. Oczywiście każda z szafek powinna być solida, by móc służyć nam i cieszyć masze oczy jak najdłużej!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przedpokój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *