Kącik wypoczynkowy w salonie

Kącik wypoczynkowy w salonie to miejsce, które niczym magnes przyciąga domowników. Na wspólne oglądanie filmów, gry, chwile rozmowy, rozładowujące stres wygłupy czy po prostu relaks przy książce i wypoczynek. Trudno to miejsce wyobrazić sobie bez komfortowej sofy. Dlatego urządzając kącik wypoczynkowy, tak wielka wagę przykłada się do wyboru tego właśnie mebla. To kanapa decyduje o wygodzie i funkcjonalności salonu. Powinna być z pewnością na pierwszym miejscu listy zakupów w sytuacji, gdy chcemy urządzić salon zupełnie od początku albo zmienić nieco jego wystrój.

Kanapa w salonie może pełnić wiele ról. Może służyć do siedzenia i przyjmowania gości, ale również do leżenia czy spania. Warto więc zdecydować się na rozkładaną sofę. W razie potrzeby sprawny mechanizm pozwoli ją rozłożyć w mgnieniu oka.

Doskonałym wyborem zwłaszcza, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnego miejsca może okazać się narożnik. Posiada on przedłużenie, które posłuży nam w taki sposób, jak wygodny szezlong. Wyciągniemy się na nim po męczącym dniu, a mimo to nie zajmiemy całej przestrzeni sofy. Znajdzie się na niej miejsce również dla pozostałych domowników.

Dzisiejszym kanapom czy sofom daleko do rozkładanych wersalek z minionej epoki. To meble niezwykle komfortowe i funkcjonalne. Do dużego, nowoczesnego salonu z całą pewnością pasować będą duże, narożne kanapy modułowe. Składają się one z modułów, które można w dowolny sposób łączyć w różne konfiguracje. Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań.

Oczywiście sofa czy kanapa, to nie jedyne meble tworzące zestaw wypoczynkowy. Do kompletu możemy dołożyć wygodne fotele, umożliwiające komfortowy relaks w pozycji siedzącej. Niewielki stolik kawowy umożliwi wypicie wspólnej kawy czy herbaty i zjedzenie ciasta. Jeżeli miejsca jest niewiele, możemy zrezygnować z foteli na rzecz miękkich puf. Niektórzy domownicy mogą posiedzieć również na podłodze. Wystarczy zakupić odpowiednie poduszki podłogowe. Być może to rozwiązanie nie należy do najwygodniejszych, ze względu na brak oparcia, ale w małym salonie jest to opcja warta rozważenia.

Oddzielną kwestią pozostaje miejsce usytuowania kanapy w salonie. Zwyczajowo mebel ten stawiamy przy ścianie. Jeżeli jednak dysponujemy dużą przestrzenią, może warto pokusić się o centralne ustawienie sofy.

W przypadku otwartych przestrzeni to bardzo dobry sposób na oddzielenie strefy wypoczynkowej od jadalni. Z tyłu sofy możemy postawić szafki albo konsolę. Będziemy mieli miejsce na odstawienie kubka z herbatą czy odłożenie książki. Możemy tu ustawić również lampkę czy elementy dekoracyjne. Przy bokach kanapy również możemy umiejscowić niskie stoliki.

Wybierając lokalizację kanapy postarajmy się o ładny widok, który będzie sprzyjał wypoczynkowi. Może to być np. wystawa z prywatnych zdjęć na ścianie. W żadnym wypadku nie ustawiaj kanapy tak, aby osoby siedzące na niej miały w polu widzenia przedpokój. W miarę możliwości postaraj się, aby miedzy kanapą, a telewizorem ustawionym naprzeciw niej nie przebiegała ścieżka komunikacyjna. Nie ma chyba nic bardziej irytującego w trakcie relaksu przed telewizorem, niż domownicy biegający to w jedną, to w drugą stronę.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *