Na czym ustawić telewizor? Pomysły i nowoczesne aranżacje

Ciężko wyobrazić sobie salon pozbawiony telewizora. Niezależnie od stylistyki pomieszczenia, dla wielu osób jest to element obowiązkowy, który muszą wkomponować w przestrzeń. W tym celu konieczny staje się zakup dodatkowego mebla, na którym zostanie ustawione urządzenie. Epokę klasycznych meblościanek mamy już za sobą, a regał, który ma przede wszystkim funkcję praktyczną, może jednocześnie odznaczać się ciekawą formą.

Wymiary

Określając wielkość stolika bądź regału, na którym stanie telewizor, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary urządzenia. Pozostałe czynniki nie wydają się jednak takie oczywiste, a również zaważą na estetyce i komforcie efektu końcowego.

Mebel nie może być znacznie większy niż pozostałe wyposażenie salonu, bo będzie się wyróżniał i raził. Równocześnie musi znaleźć się na nim miejsce dla wszystkich dodatkowych akcesoriów; dekodera, odtwarzacza DVD, głośników.

Dostosowanie stolika do wymiarów kanapy to natomiast kwestia komfortu; przy optymalnej wysokości środek ekranu powinien znajdować się mniej więcej na wysokości oczu użytkownika. W przypadku domowników o różnym wzroście będzie to zawsze wielkość umowna, warto jednak zadbać, by nie znajdował się zbyt wysoko.

Funkcjonalne rozwiązania

Meble tworzone z myślą o ustawieniu na nich telewizora są dostępne w wielu wariantach. Nie musi być to tylko stolik – jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca na przechowywanie drobiazgów, warto wybrać bardziej zabudowaną szafkę. Pod standardowym blatem mogą kryć się dodatkowe półki i szuflady. Pomieszczą one znacznie więcej niż typowe urządzenia towarzyszące telewizorowi. Jeśli salon i mieszkanie są niewielkie, warto wykorzystać możliwość stworzenia dodatkowych skrytek.

Nietypowy design

Stolik bądź półkę pod telewizor możemy również potraktować jako mebel, który będzie mocnym akcentem w pomieszczeniu. Nie brakuje bowiem takich, które odznaczają się niebanalną formą. Obrotowy stojak o lakierowanej ramie, panel z ornamentem, szafka ze szklanymi frontami czy szafka typu lowboard to tylko niektóre propozycje. Wybór materiałów i kolorów jest ogromny, co daje możliwość podkreślenia panującego we wnętrzu stylu.

Funkcję szafki RTV mogę spełniać również inne meble, niekoniecznie stworzone z myślą o sprzęcie telewizyjnym. Stolik kawowy, mała ława, komoda też dobrze spełnią zadania typowych szafek i stolików pod telewizor. Jeśli jednak oszczędność miejsca jest dla nas absolutnym priorytetem, ciekawym wizualnie i praktycznym rozwiązaniem mogą okazać się specjalne stojaki lub stelaże o lekkiej budowie i niewielkich rozmiarach.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *