Salon – reprezentacyjna część mieszkania

Salon jest reprezentacyjną częścią mieszkania. To właśnie tutaj z reguły przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną. Bardzo ważne, więc jest jego odpowiednie wyposażenie tak, aby cieszył on oko nasze i przybywających gości.

Wyposażenie powinno być, więc efektowne a jednocześnie spójne. Odpowiednio dopasować do wystroju należy nie tylko sofę i fotele, ale przede wszystkim meble. Nie powinny być one surowe a raczej mają dodawać pomieszczeniu ciepła. Zadbajmy o prostotę ich wykonania oraz nowoczesny styl. Niech mają one klasyczne kształty a posłużą nam przez lata.

Sofy i fotele niech posiadają drewniane lub aluminiowe zdobienia. Wybierzmy meble nieprzylegające bezpośrednio do ziemi. Umożliwi to łatwiejsze sprzątanie i brak trudności w dotarciu do każdego miejsca. Sofa powinna być miła w dotyku i zapewniać komfort wypoczynku. Bardzo popularne są modele wykonane z weluru lub tkanin z domieszką jedwabiu. Producenci zapewniają szeroką paletę kolorów, więc nie będzie problemu z dobraniem odcienia dopasowanego do wystroju całego wnętrza.

Dekoratorzy wnętrz powoli odchodzą od idei stosowania całych meblościanek. Kosztem tego pojawiają się swobodnie stojące regały oraz komody. Coraz częściej z salonu znikają również standardowe sofy i fotele. Zastępują je pufy różnej wielkości. Ich cechą charakterystyczną jest nieregularny kształt. Uzupełnione są one granulatem i dostosowują się do kształtu naszego ciała. Ich zaletą jest wielozadaniowość. Mogą one służyć do siedzenia, leżenia a nawet do spania. W przypadku pojawienia się dzieci stanowią idealne i bezpieczne miejsce do zabawy i wygłupów.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *